Nový software pre dopravcov sa volá Plendis

„Plan this.“ Alebo naplánuj si to. Jednoducho Plendis. Myšlienku tohto projektu a ako samotná aplikácia funguje nám ozrejmil konateľ spoločnosti Synerta Systems, Ľubomír Homola.

zdroj: článok uverejnený v mesačníku TOP magazín TRANSPORT a LOGISTIKA, Vydanie 1/2012, Ročník 14

Naše začiatky? Zapisovanie objednávok do notesu alebo na tabuľu. V tom čase sa robilo dosť chýb a spracovanie objednávok alebo výplat vodičov bolo časovo náročné. Vozový park, počet vodičov a aj dodávateľov sa rozrastal. Investovali sme do software-u na mieru. Postupne sme aplikáciu používali v každodennej realite a dolaďovali 5 rokov. Dnes naša divízia Synerta Software vyvinula vlastný produkt, ktorý bude slúžiť akémukoľvek dopravcovi.

Zatiaľ čo zákazníci nabiehajú na nové technológie rýchlo (on-line objednávky, extranet), u dopravcov je to trochu inak. Nie je ojedinelé, že počujeme od našich dopravcov „neviem či mám voľný voz, nemám pri sebe knihu“, „zistím a zavolám večer.” Zákazníci požadujú všetko rýchlejšie a bez zbytočných chýb. Väčšina dopravcov si ale nemôže dovoliť vyvinúť ani zakúpiť podobný systém. Preto sme sa rozhodli to zmeniť a prispieť k zvýšeniu kvality služieb. Myšlienka je jednoduchá, software bude poskytnutý dopravcovi za minimálny zlomok jeho ceny, a nám sa pri určitom množstve dopravcov zvýši návratnosť niekoľkoročných investícii.

Prvá verzia Plendis-u obsahuje 3 moduly: objednávky, správu a štatistiky. V objednávkach si dopravca bude evidovať svoje objednávky. Pre tých, ktorí jazdia zmluvné prepravy sme pripravili funkciu pravidelných objednávok, ktoré sa automaticky generujú. K objednávkam sa priraďuje vozidlo, vodič, a ostatné potrebné detaily. Systémová kontrola objednávok nedovolí priradiť vozidlo alebo vodiča na dve objednávky v prekrývajúcich sa časoch. Prehľad objednávok môže byť usporiadaný a filtrovaný podľa rôznych položiek. V správe sa nastavujú odlišné prístupy napr. pre dipečéra alebo účtovníka. Tiež sa tvorí zoznam vozidiel, vodičov a partnerov. Štatistiky rýchlo vytiahnu sumárne denné, mesačné alebo ročné sumáre o objednávkach,  tržbách, alebo odpracovaných hodín vodičov. Navyše pripojiť sadopravca môže kdekoľvek kde je internet, či už cez notebook alebo smartfón.

V šúčasnosti je Plendis nasadený v ostrej prevádzke u vybraných dopravcov. Čaká nás už iba spustenie web stránky, kde sa budú môcť dopravcovia zaregistrovať a získať tak prístup k aplikácii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>