S mobilom na uchu či bez, havárie sú tak či tak

Nová americká štúdia ukázala, že telefonovanie za volantom nemá taký veľký vplyv na nehodovosť ako sa zdalo. Osoby, ktoré spôsobili dopravnú nehodu kvôli mobilnému telefónu pri uchu sú totižto nepozornými vodičmi aj bez mobilu.  Zákaz telefonovania za volantom by tak pomohol znížiť počet nehôd iba minimálne.

Ľudia telefonujúci počas jazdy autom majú skoro rovnakú nehodovosť ako tí, ktorí sa naplno venujú šoférovaniu. Podľa organizácie Insurance Institute for Highway Safety nebol zaznamenaný rozdiel v nehodovosti v štátoch USA, ktoré telefonovanie za volantom bez hands-free sady zakázali. Výsledky minuloročného výskumu naznačujú, že rizikové správanie je skôr zakorenené v šoférovi než v mobile. Čo je teda možné usúdiť o charaktere osoby, ktorá je ochotná podstúpiť riziko dopravnej nehody a zdvihnúť vyzváňajúci telefón pri šoférovaní? Výsledky výskumu potvrdzujú, že by sme sa mali skôr zaoberať riskantným správaním vodičov než samotným telefonovaním.

 

Riskujú aj bez telefónu
V rámci výskumu v USA nasadlo 108 ľudí do Volva SUV a vydalo sa po diaľnici 93 severne od Bostonu. Pod dobu 40 minút boli vodiči sledovaní kamerou monitorujúcou pohyb očí a prístrojmi merajúcimi ďalšie funkcie organizmu. Iné kamery sledovali predné a zadné okná, na palubnej doske a vnútri automobilu boli rozmiestnené i rôzne senzory.

Počas šoférovania nebolo vodičom dovolené telefonovať. Miesto toho vyplnili pred jazdou dotazníky DBQ (Manchester Driver Behavior Questionnaire), kde uviedli ako často používajú mobilné telefóny počas jazdy, aký majú postoj k rýchlej jazde a prebiehaniu a koľkokrát boli počas posledného roku pokutovaní, či dostali výstrahu kvôli prekročeniu rýchlosti, jazde na červenú, prejdeniu stopky a ďalším priestupkom.

Vodiči sú si vedomí svojho rizikového správania

Výsledky dotazníku ich rozdelili do dvoch skupín- na “častých užívateľov”, ktorý bežne telefonujú počas šoférovania a “občasných užívateľov”, ktorí používajú hands-free, a to tiež len len párkrát do mesiaca.  Častí užívatelia išli počas testu rýchlejšie, častejšie prechádzali z pruhu do pruhu a držali sa skôr v ľavom jazdnom pruhu. Častejšie tiež brzdili a zrýchľovali. Ich rýchlosť bola priemerne o 4,4 km za hodinu rýchlejšie než občasní užívatelia telefónu a dvakrát častejšie menili jazdné pruhy. Sami seba tiež hodnotili ako viac rizikových vodičov.

 

Zákaz telefonovania nezabránil nehodám

Výskum viedol Bryan Reimer z AgeLab pri Massachusettskom technologickom inštitúte v snahe vysvetliť, prečo sa neznížil počet dopravných nehôd po zavedení zákazu telefonovania počas šoférovania, aj keď sa razantne znížil počet prípadov telefonovania za volantom.

“Je neoddiskutovateľné, že telefonovanie nebezpečne ovplyvňuje schopnosť riadiť vozidlo. Závažnejší problém však vidíme v správaní vodičov, ktorí sú ochotní do takého rizika ísť a počas šoférovania zdvihnúť telefón” uvádza Reimer.

Ľudia tak síce viacmenej zákony o netelefonovaní dodržujú, riskantne sa však správajú naďalej, miesto telefónu sa nechajú rozptyľovať niečím iným. Nehodovosť vodičov tak omnoho viac ovplyvní jeho osobnosť, než samotné dvihnutie telefónu.”

Zdroje:
21. Stoleti, Revue objevu, vědy, techniky a lidí, február 2013, str. 85

http://www.iihs.org/research/qanda/cellphones.aspx

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>