Ako sa nenechať “ošklbať” a znížiť náklady pri obchodných cestách?!

1, Plánujte si svoju cestu vopred- ako tvrdí Tom Hall, cestovateľský editor Lonely Planet “najhorším miestom na výmenu peňažnej meny je letisko”. Hall odporúča predbežné objednávanie danej meny vopred, čím získate lepšie ceny. Tiež je vhodné preveriť si vopred sadzby a vyhnúť sa tak zbytočným navýšeným poplatkom.
Napokon, keďže sú letecké spoločnosti čoraz prísnejšie čo sa týka kvóty batožiny, odporúča sa vopred si odvážiť tašku. Pokiaľ potrebujete ťažšiu či väčšiu batožinu, vybavenie týchto poplatkov býva mnohokrát lacnejšie pri vybavení na webovej stránke leteckej spoločnosti ako priamo na letisku.

2, Premýšľajte o preprave- podnikatelia často predpokladajú, že taxíky sú jediným možným prepravným prostriedkom. Avšak na mnohých letiskách sú železničné spojenia rýchlejšie i lacnejšie. Príkladom je londýnske letisko Heathrow Express, Parížske RER, Vancouver Canada Link a Hongkong Airport Express. Hall tiež dodáva, že požičanie bicyklov je nízko nákladovou a zdraviu prospešnou možnosťou a predstavuje skvelý spôsob ako spoznať mesto.

3, Znížte náklady na komunikáciu- v prípade, že potrebujete používať notebook s wifi pripojením a príplatky za pripojenie sú v danom hoteli vysoké, vaše možnosti sú obmedzené. Avšak čoraz viac cestujúcich využíva pripojenie cez smartfón namiesto počítača.  Dobrým nápadom sú tiež miestne SIM karty, ktoré získate s dobrým pomerom cien a dát a často i lepším spojením.

 

Zdroj: Rhymer Rigby  ©Bloomberg, The Financial Times Limited 2013

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>