Rebríček spoľahlivosti motorov

Britská spoločnosť Warranty Direct zverejnila štúdiu spoľahlivosti motorov, autá označené Made in Germany v nej prepadli.

Opravy motorov patria k najdrahším opravám, preto je ukazovateľ ich poruchovosti dobrou pomôckou pri kúpe nového modelu. Britská poisťovacia spoločnosť Warranty Direct zozbierala údaje od 50- tisíc motoristov s cieľom zistiť, autá ktorých značiek musia servis najčastejšie navštíviť s poruchou motora. Nešlo o subjektívne hodnotenia motoristov, ale o dáta z ich poistných  zmlúv.

Podľa aktuálne zverejneného rebríčka spoľahlivosti nie sú motory nemeckých áut ako Audi alebo BMW zďaleka tak spoľahlivé ako si väčšina z nás myslí. Poruchovosť u motorov obecne nie je tak vysoká ako pri závadách na nápravách alebo elektronike, avšak pokiaľ už k závade príde, pre svojho majiteľa predstavuje vzhľadom k nákladnosti opráv nočnú moru.
Zverejnené poradie celkom 36 značiek v sebe skrýva nejedno prekvapenie. Vyhlásené nemecké značky vyslovene prepadli. Horšie než Audi boli už len motory MG Rover, zatiaľ čo Mini patriace koncernu BMW skončilo len o priečku vyššie než Audi, materské BMW sa umiestnilo siedme od konca a Volkswagen, všeobecne považované za príklad spoľahlivosti, na deviatom mieste od konca tiež nezažiaril.

Suverénnym víťazom sa stala Honda, u ktorej pripadá porucha na jediný z 344 motorov, nasledovaná s pomerne výrazným odstupom Toyotou. Česť nemeckých výrobcov zachránil Marcedes- Benz na bronzovej priečke.

5 najlepších značiek:

Značka Poruchovosť 
1. Honda 0,29 %
2. Toyota 0,58 %
3. Mercedes-Benz 0,84 %
4. Volvo 0,90 %
5. Jaguar 0,98 %

5 najhorších značiek:

Značka Poruchovosť 
32. Vauxhall 2,46 %
33. Saab 2,49 %
34. Mini 2,51 %
35. Audi 3,71 %
36. MG Rover 7,88 %

Zdroj:
http://img.jenproauta.cz/novinky/4440-verite-spolehlivosti-nemeckych-motoru-jste-naivni-tvrdi-anglicka-studie
http://www.autorevue.cz/nejnespolehlivejsi-motory-v-anglii-maji-mg-rover-audi-a-mini
http://www.warrantydirect.co.uk/press_releases.html

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>