Sme otrokmi mobilných telefónov?

Mobilné telefóny už dávno neslúžia iba na volanie či písanie SMSiek. Internetové pripojenie, podpora hudobných a video súborov, či nespočetné množstvo aplikácií i hier z nich vytvárajú multimediálne nástroje. A tým aj neoddeliteľného spoločníka väčšiny z nás. Siahnuť po mobile je často krát rýchlejšie než hľadať diaľkový ovládač k televízoru, či čakať na spustenie počítača. 

Nokia uskutočnila v roku 2010 prieskum, v ktorom zistila, že priemerný užívateľ sústredí svoj pohľad na mobil až 150 krát za deň. Pokiaľ priemerný človek denne prespí 8 hodín, pozerá sa zvyšných 16 hodín na displej svojho telefónu v priemere každých 6,5 minúty.K rovnakému zisteniu ako Nokia došla i americká pobočka T-Mobile, ktorá spravila porovnateľný výskum na americkom trhu. Výhradne na užívateľov smartfónov sa sústredila obdobná britská štúdia. Britom padne pohľad na smartfón v priemere 200 krát denne. Je to nereálne?
Analytik Tomi Ahohen, bývalý manažér Nokia, sa na svojom blogu Communities Dominate Brands rozhodol preukázať, že publikovaný výsledok Nokie nie je nereálny. Vychádzal pritom nielen z dostupných štatistík ale tiež z vlastných skúseností a z diskusií s odborníkmi.


Najčastejším dôvodom sú stále SMSky a hovory

Preukázateľne najväčší podiel na výslednom čísle majú stále textové správy a hovory. Nie je to nič prekvapivé, na tieto účely mobilné telefóny slúžia. Z týchto dôvodov ľudia sústredia pohľad na mobil celkom 45krát za deň- SMSky 23krát, hovory 22krát.

Zo štatistík však vyplýva, že priemerný užívateľ odošle denne 6 SMS a rovnaký počet denne aj príjme, čo spolu tvorí číslo 12. Zostávajúce prípady podľa Ahonena pripadajú predovšetkým na minimálne jednu rozpísanú správu denne, ktorú potom iba uložíme. Často sa tiež vraciame k už prečítaným správam a podiel na upútaní našej pozornosti majú i reklamné správy. Telefón tiež sledujeme len kvôli kontrole, či sme neprepočuli dôležitú SMS.
Podobne je to aj s hovormi, kde podľa štatistík denne  užívateľ uskutoční i príjme aspoň 3 hovory. Zvyšných 16prípadov tvoria neúspešne uskutočnené, zmeškané, zámerne odmietnuté hovory a tiež hovory na kontrolu ich ukončenia. Až 5 krát denne podľa Ahonena kontrolujeme telefón kvôli očakávanému hovoru.
Ďalším najčastejším dôvodom je kontrola času- celkom 18 krát. Konáme  tak ráno ale aj počas dňa, pri schôdzkach, v práci či škole. Hodiny na mobile kontrolujeme o to častejšie, čím bližšie je čas odchodu späť domov.
Ahonen tiež tvrdí, že overenie času je často podvedomým činom. Napríklad pri dotaze na aktuálny čas sme nútení sa na mobil pozrieť, aj keď sme si čas zisťovali pred chvíľou.
Budík či fotoaparát upútajú našu pozornosť na mobil priemerne až 8 krát za deň. Že to v prípade budíku nie je možné? Omyl, zapnutie, kontrola jeho nastavenia, funkcie viacnásobného budenia ako aj opakované odkladanie budíku tento počet ľahko naplní. Ahonen poukazuje i na využitie budíku k upozorneniam a pripomienkam, ktoré je opäť nutné nastaviť a potom vypnúť.
Podobne je to aj s fotoaparátom, priemerný majiteľ mobilného telefónu odfotografuje za deň jeden snímok. Analytik však poukazuje na to, že fotoaparát je opäť nutné spustiť, zaostriť a spraviť snímok. Medzi jednotlivými krokmi totiž náš pohľad upúta i okolité dianie. Nasleduje i kontrola fotografie, kedy často dôjde k jej odstráneniu a potom k vytvoreniu  nového snímku. Po kontrole novej fotky sa k nej užívateľ podľa štatistík ešte počas dňa minimálne raz vráti. Na displeji telefónu sa tak v spojení s jedným odfotografovaním pozrieme až 8 krát.
Keďže sa štúdia týkala všetkých užívateľov mobilných telefónov a nesústredila sa ako britská štúdia iba na užívateľov smartfónov, tak neprekvapí relatívne nízky počet prípadov, kedy sa na displej telefónu pozrieme kvôli sociálnym sieťam. Priemerný užívateľ z tohto dôvodu sústredí pohľad na mobil 5 krát za deň.
Ahonen vo svojom rozbore upresňuje, že boli zohľadnení bežní užívatelia, teda nie len mládež, ktorá je na sociálnych sieťach takmer závislá. Jediným obmedzením pre mladých mobilných užívateľov je iba dátový objem ich tarify.

Smartfóny priemer výrazne zvýšia

Tomy Ahonen sa svojím vlastným prieskumom dostal k 140 dôvodom, kedy počas dňa skĺzne pohľad užívateľov na displej ich mobilu. Sám pritom poukázal, že je tu i rad ďalších, kedy sa ľudia pozerajú na displej telefónu. Priemerných 150 prípadov denne podľa Nokie je tak úplne reálnych. Spomenul tiež aktivovanie wi-fi pripojenia, kontrolu stavu batérie, prenos súborov cez Bluetooth, sťahovanie máp, mobilné platby alebo tiež prepínanie medzi SIM kartami u dvoj-simkových telefónov.

Akokoľvek sa v počiatku javila 150 prípadov denne javilo ako nereálnych, bude toto číslo v nasledujúcich rokoch vplyvom rastúcej obľúbenosti smartfónov zrejme ešte výraznejšie narastať.

Čo najčastejšie upúta pohľad užívateľa na mobilný telefón v priemere za deň:

Textové správy: 23
Hlasové hovory: 22
Hodiny: 18
Hudobný prehrávač: 13
Hry: 12
Sociálne médiá: 9
Budík: 8
Fotoaparát: 8
Správy (novinky): 6
Video: 6
Kalendár: 5
Webový prehliadač: 3
Vyhľadávanie na internete: 3
Nabíjanie baterky: 3
Hlasová schránka: 1

 

Zdroje:

http://mobil.idnes.cz/mobil-sledujeme-150krat-za-den-dgl-/mob_tech.aspx?c=A130123_161818_mob_tech_LHR

http://communities-dominate.blogs.com/brands/2013/01/an-attempt-to-validate-the-150x-per-day-number-based-on-typical-user.html

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>