Mladí vodiči vo Veľkej Británii budú čeliť novým pravidlám

Žiakom autoškoly hrozia prísnejšie testy a obmedzenie počtu cestujúcich vo vozidle, a to s cieľom zníženia počtu dopravných nehôd s účasťou mladých motoristov.

Študentom autoškoly vo Veľkej Británii však môže byť povolené jazdiť po diaľniciach a tiež povinne absolvovať lekcie v zlom počasí, ktoré by mali viesť k zníženiu bezpečnostných rizík. Študenti by mali absolvovať lekcie nie len za nepriaznivého počasia, ale tiež v noci, čím by sa malo znížiť riziko dopravnej nehody po vykonaní skúšok. Britská vláda dúfa, že tak dôjde k zníženiu počtu vážnych nehôd mladých vodičov a znížia sa aj rastúce náklady na poistenie.

K ďalším návrhom patrí stanovenie výučnej doby žiakov pred absolvovaním skúšok, sprísnenie testov a predĺženie skúšobnej doby na dva až tri roky pre nových vodičov. Vodičské oprávnenie by  malo byť možné vodičom v skúšobnej dobe odobrať po získaní šiestich alebo viacerých bodov a návrhom je tiež nabádanie mladých vodičov k ďalšiemu vzdelávaniu po absolvovaní testov.

Minister dopravy Patrick McLoughlin sa vyjadril, že „je alarmujúce, že až pätina usmrtených alebo ťažko zranených osôb na našich cestách v roku 2011 bola zapojená do kolízie, kde bol prítomný aspoň jeden vodič vo veku 17 až 24 rokov. Zlepšenie bezpečnosti mladých vodičov je skutočnou prioritou, ktorá zníži nie len počet obetí, ale mala by tiež znamenať zníženie poplatkov poistného. Ako ďalej dodáva „je nám jasné, že chceme vidieť reálne poplatky poistného odrážajúce podmienky výkonu a rizika na ceste. Ako vláda sme už urobili dosť pre riešenie problémov okolo poistenia motorových vozidiel, ale stále potrebujeme urobiť ešte viac aby sa mladí cítili spokojní s tým, čo dostávajú za svoje peniaze.

Asociácia britských poisťovateľov (ABI) sa vyslovila za stanovenie minimálne jedného roka na vzdelávanie vodičov, obmedzenie počtu mladých cestujúcich a obmedzenie nočného cestovania pre mladých motoristov na obdobie po absolvovaní skúšok, aj keď s výnimkami pre tých, ktorí jazdia do a z práce. Súhlasia tiež so stanovením limitu nulovej hodnoty alkoholu v krvi vodiča počas skúšobného obdobia, čo by podľa ABI mohlo viesť k 15-20% poklesu poistného pre mladých vodičov.

Ako je to s nehodovosťou mladých vodičov na Slovensku?

Podľa štatistík PZP poisťovne Generali Slovensko , najviac poistných udalostí pri povinnom zmluvnom poistení vozidiel spôsobujú mladí vodiči do 23 rokov. Zo štatistík ďalej vyplýva, že motorista vo veku 20 rokov spôsobí v porovnaní s 35-ročným vodičom až o 94 percent vyšší počet poistných udalostí. Zatiaľ čo škodovosť 20-ročných motoristov dosahuje v priemere 130 percent, u 35-ročných to je 56 percent a u seniorov vo veku 65 rokov len 25 percent. Mladí začínajúci vodiči často priznávajú, že ak by mali opakovane skladať vodičské skúšky, pravdepodobne by neuspeli.

 

Zdroje:
http://www.guardian.co.uk/world/2013/mar/26/new-drivers-night-time-curfew
http://aktualne.atlas.sk/najviac-nehod-sposobuju-mladi-vodici-a-zeny/dnes/doprava/
http://blog.genertel.sk/nehody-najcastejsie-sposobuju-nepozorni-vodici/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>